2018-12-04 13:54:19
رونق بازار ناصرخسرو با وقوع تحريم
عضو هيات مديره انجمن داروسازان ايران نسبت به خريد دارو از بازار ناصرخسرو به مردم هشدار داد و گفت: متاسفانه بحث تحريم ها و برخي كمبودهاي دارويي، سبب رونق بازار ناصر خسرو شده است.
رونق بازار ناصرخسرو با وقوع تحريم

ايسنا : عضو هيات مديره انجمن داروسازان ايران نسبت به خريد دارو از بازار ناصرخسرو به مردم هشدار داد و گفت: متاسفانه بحث تحريم ها و برخي كمبودهاي دارويي، سبب رونق بازار ناصر خسرو شده است. دكتر رهبرمژدهي آذر گفت: متاسفانه گاهي اوقات شاهد هستيم كه مردم مجبور مي شوند داروهاي مورد نياز خود را از ناصرخسرو و سايت هاي مجازي غير رسمي تهيه كنند.

در اين زمينه مردم بايد بدانند كه سلامت بيماران خود را در معرض خطري بيش از بيماري اوليه قرار داده اند. متاسفانه بحث تحريم ها و برخي كمبودهاي دارويي، سبب رونق بازار ناصر خسرو شده و اين موضوع نگراني هاي زيادي را در جامعه داروسازي كشورمان ايجاد كرده است.وي افزود: سوداگران ناصرخسرو بي شرمي را به حدي رسانده اند كه تاريخ مصرف داروها را به صورت كاملا آشكار تغيير مي دهند و در مواجهه با اعتراض بيماران، توجيه مي كنند كه تاريخ مصرف داروها تا يك سال قابل تمديد است. اين درحالي است كه چنين ادعايي، دروغ و كذب محض است.مژدهي آذر تاكيد كرد: هيچ شخصي حق ندارد تاريخ مصرف يك دارو را تغيير دهد و چنين حرف هايي هم كه از سوي فروشندگان دارو در ناصرخسرو مطرح مي شود، خلاف واقع است. مردم بايد بدانند كه آنها هدفي جز فريب مردم و پر كردن جيب قاچاقچيان دارو را دنبال نمي كنند.عضو هيات مديره انجمن داروسازان ايران افزود: متاسفانه در شرايط فعلي به نظر مي رسد علاوه بر داروهاي خارجي، داروهاي ايراني هم در ناصرخسرو عرضه مي شود و در اين خصوص بايد اطلاع رساني دقيقي به مردم انجام شود تا از خريد دارو جز از داروخانه هاي رسمي كشور پرهيز كنند.وي در پايان تاكيد كرد: حتي داروخانه هاي رسمي نيز مجاز به تغيير تاريخ انقضاي داروها نيستند و اين كار تخلف محسوب مي شود.

قاچاق سالانه 3 ميليارد دلار پوشاك

ايسنا : عضو هيات مديره اتحاديه توليد و صادرات نساجي و پوشاك ايران ميزان قاچاق پوشاك را سالانه بين 7/ 2 تا 3 ميليارد دلار عنوان كرد. مجيد نامي از برگزاري ششمين نمايشگاه بين المللي پوشاك ايران از 11 تا 14 آذر ماه در محل نمايشگاه هاي بين المللي تهران خبر داد.

به گفته وي در روز اول اين نمايشگاه سميناري با عنوان «فرصت ها و چالش هاي صنايع پوشاك در شرايط تحريم» برگزار خواهد شد.وي افزود: براي گسترش بازارهاي صادراتي و بازديد از توانمندي هاي توليدي كشور در بخش پوشاك، هيات هايي از كشورهاي مختلف دعوت شدند تا در اين نمايشگاه حضور پيدا كنند.عضو هيات مديره اتحاديه توليد و صادرات نساجي و پوشاك ايران در ادامه به ارائه آمارهايي از ميزان مصرف، توليد و قاچاق پوشاك در كشور پرداخت.

به گفته وي بزرگي بازار پوشاك 12 ميليارد دلار است كه حدود 50 درصد از آن در داخل كشور توليد مي شود.نامي با بيان اينكه واردات رسمي پوشاك نسبت به واردات قاچاق آن ناچيز است، تصريح كرد: واردات رسمي پوشاك در سال 1396 حدود 59 ميليون دلار اعلام شد، اما طبق اعلام رسمي ستاد مبارزه با قاچاق كالا، 7/ 2 تا 3 ميليارد دلار در سال قاچاق پوشاك انجام مي شود.

آخرین اخبار