1398-06-07 09:21:00
واگذاری ۷۰درصد وظایف سازمان غذا و دارو به بخش خصوصی
دبیر علمی چهل و یکمین همایش روز داروسازی گفت: حدود ۷۰ درصد وظایف سازمان غذا و دارو ظرف 2، 3 سال آینده به بخش خصوصی واگذار می شود.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، حسین رستگار دبیر علمی چهل و یکمین همایش روز داروسازی، اظهار داشت: داروسازی یکی از پویاترین رشته‌های علوم پزشکی است.

وی ادامه داد: ما در خط اول حوزه سلامت قرار داریم و علی رغم اینکه جفاهای زیادی به ما شده است اما هنوز هم چون نگینی در حوزه سلامت می درخشیم.

دبیر علمی چهل و یکمین همایش روز دارو سازی بیان داشت: اکنون ۹۷ درصد داروها را در داخل تولید می‌کنیم.

رستگار افزود: امسال تلاش ویژه‌ای به کار گرفتیم و تقریبا برای تمام داروهای که صرفه اقتصادی دارد تمام مواد اولیه آنها طی یک دوره یکی دوساله تولید کنیم.

وی تصریح کرد: سازمان غذا و دارو با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم‌نامه ای در حوزه نانو امضا کرد تا جهش بزرگی که در داروسازی اتفاق افتاده است را چند برابر ارتقا دهیم.

دبیر علمی چهل و یکمین همایش روز داروسازی خاطرنشان کرد: داروسازی مهمترین رکن حوزه سلامت است و نیاز است علم داروسازی‌مان را به روز کنیم.

رستگار با اشاره به برنامه‌های سازمان غذا و دارو، تأکید کرد: حدود ۷۰ درصد وظایف سازمان غذا و دارو ظرف دو، سه سال آینده به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

وی اضافه کرد: در حوزه فناوری نیز حرکت‌های بزرگی در تولید داروهای بیولوژیک  خواهیم داشت تا این داروها را تولید کنیم.

آخرین اخبار