1398-12-04 10:03:00
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا شانه‌ساز، گفت: نظر به شرایط موجود، بخشنامه مدیرکل تجهیزات پزشکی و با توجه به مصوبه قرارگاه دارو و تجهیزات پزشکی مبنی بر لزوم برنامه‌ریزی در خصوص تامین و توزیع انواع ماسک توسط هیات امنای صرفه‌جویی ارزی، بخشنامه‌ای به تول
دبیر انجمن داروسازان ایران گفت: بر اساس دستور اخیر سازمان غذا و دارو، توزیع ماسک فقط از طریق هیأت امنای ارزی صورت خواهد گرفت.

محمد خلیلی، دبیر انجمن داروسازان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در خصوص افزایش تقاضا برای خرید ماسک اظهار داشت: بر اساس دستور اخیر سازمان غذا و دارو، توزیع ماسک فقط از طریق هیأت امنای ارزی صورت خواهد گرفت.

 وی تصریح کرد: بنابراین داروخانه‌ها صرفا اقدام به عرضه موجودی انبار خود تا قبل از ابلاغ این بخشنامه کرده اند که طبیعتا این دپو، بسیار محدود بوده و ظرف چند روز اخیر انجام شده است.

 وی افزود: با ابلاغ بخشنامه اخیر، داروخانه‌ها مسئولیتی در قبال عرضه ماسک نخواهند داشت و هیأت امنای ارزی راسا اقدام خواهد کرد

وی تاکید کرد: در این بخشنامه صراحتا ذکر شده که توزیع، خرید و فروش انواع ماسک‌های پزشکی شامل ماسک جراحی ( بنددار و کش‌دار) ،فیلتردار، n95 و n99 تا اطلاع ثانوی ممنوع است. و داروخانه‌ها تا اطلاع ثانوی اجازه خرید مجدد  از شرکت توزیع را به هیچ عنوان ندارد.

آخرین اخبار