0000-00-00 00:00:00
آقای رئیس جمهور! ۲ ماه است داروخانه‌‌های خصوصی هیچ دریافتی بابت مطالبات‌‌شان نداشته‌‌اند!
رئیس انجمن داروسازان ایران در نامه‌‌ای به حسن روحانی نوشت: ۲ ماه است که داروخانه‌‌های خصوصی کشور هیچ دریافتی بابت مطالبات‌‌شان از سازمان تأمین اجتماعی نداشته‌‌اند!

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ رئیس انجمن داروسازان ایران در نامه‌‌ای به دکتر حسن روحانی نسبت به تأخیر در پرداخت مطالبات داروخانه‌‌های خصوصی از سوی سازمان تأمین اجتماعی گلایه کرد.

دکتر محمدباقر ضیاء در این نامه نوشته است:

حجت‌‌الاسلام و المسلیمن جناب آقای دکتر روحانی

با سلام و احترام

به استحضار می‌‌رساند که در آستانه پایان اردیبهشت‌‌ ماه قرار داریم و قریب به دو ماه است که داروخانه‌‌های خصوصی کشور هیچ دریافتی بابت مطالبات‌‌شان از سازمان تأمین اجتماعی نداشته‌‌اند.

در ماه‌‌هایی که به دلیل بحران کرونا و کاهش شدید فروش داروخانه‌‌ها ( به واسطه تعطیلی مطب‌‌ها) و افزایش هزینه‌‌ها، داروسازان در تنگنای اقتصادی شدیدی قرار دارند و در بعضی استان‌‌ها قادر به دست‌‌یابی مطالبه 7 ماه گذشته خود نیستند. این در شرایطی است که سازمان تأمین اجتماعی در یک اقدام تبعیض‌‌آمیز پرداخت مطالبات بخش دولتی را در اولویت قرار داده است.

جناب آقای رئیس جمهور، مطالبات بخش خصوصی، حق‌‌الناسی است که بعضی از مدیران شما نسبت به پرداخت آن کاملاً بی‌‌توجه هستند. آیا این مدیران نسبت به حتی دو ماه عدم دریافت حقوق خود و زیرمجموعه‌‌شان به همین اندازه بی‌‌تفاوت هستند؟

از جناب‌‌عالی تقاضا دارد نسبت به رسیدگی به سوءعملکرد در سازمان تأمین اجتماعی دستور اقدام فوری صادر فرمایید. بدیهی است که عدم پرداخت به موقع مطالبات داروخانه‌‌ها، کل زنجیره تأمین دارو را دچار اشکال و خدمت‌‌رسانی به مردم را مختل خواهد کرد.

آخرین اخبار