شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۳۳:۵۶
پيگيري موضوع پرداخت مطالبات داروخانه ها توسط سازمان هاي بيمه گر از طريق كميسيون بهداشت ودرمان مجلس شوراي اسلامي
پيگيري موضوع پرداخت مطالبات از طريق كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي ،رايزني با مسئولين محترم سازمان هاي بيمه و .... اثربخش نبوده است از طرفي سه ماه مانده به پايان سال 96 با متوسط 7 ماه تاخير هنوز گشايشي در رفع اين معضل بوجود نيامده

رياست محترم انجمن داروسازان ايران شعب سراسر كشور

با سلام

احتراما پيرو مكاتبات قبلي به استحضار ميرساند كه تاخير پرداخت مطالبات داروخانه ها از سازمان هاي بيمه به رغم مكاتبات ، ملاقات ها و اقدامات و اعتراضات مكرر و همچنين پيگيري موضوع از طريق كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي ، رايزني با مسئولين محترم سازمان هاي بيمه و ... اثربخش نبوده است.از طرفي سه ماه مانده به پايان سال 96 با متوسط 7 ماه تاخير هنوز گشايشي در رفع اين معضل بوجود نيامده و چشم انداز

 آتی نیز مطلقا امیدوار کننده نمی باشد.

لذا به منظور ادامه پیگیری و انعکاس احتمال وقفه در روند ارائه خدمات داروئی بدلیل عدم وجود منابع مالی ناشی از بلوکه شدن نقدینگی داروخانه ها در صندوق های بیمه، تقاضا دارد اعضاء محترم هیئت مدیره شعب اقدامات ذیل را در دستور کار خود قرار دهند.

 

  1. هم اکنون بدلیل تعطیلی مجلس شورای اسلامی، اغلب نمایندگان محترم در حوزه های انتخابیه خود هستند.

لذا سریعا با نمایندگان محترم خود تماس حاصل فرموده و ضمن ارائه آگاهی، در خواست فرمائید تا با طرح سوال از دولت و انعکاس علنی مشکل از طریق تریبون مجلس شورای اسلامی و هچنین رایزنی با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و کمیسیون امور اجتماعی مجلس نسبت به حل موضوع یاری فرمائید.

  1. با مقامات محترم استانداری در استان ها تماس حاصل فرموده و ضمن تبیین موضوع، احتمال بروز عوارض اجتماعی غیر قابل پیش بینی آن را یاد آوری فرمائید، همچنین با محاسبه و ارائه عدد و رقم، عواقب وخیم حذف نقدینگی داروخانه ها و در نتیجه امکان عدم تهیه دارو جهت توزیع در داروخانه را متذکر گردید.
  2. با انعکاس در رسانه ها و شبکه های اجتماعی تخصصی، مسئولین محترم شعب، حاد بودن موضوع و امکان اختلال در ارائه خدمات داروخانه ها را بدلیل عدم امکان تهیه دارو و ملزومات داروئی، ناشی از عدم پرداخت مطالبات، داروخانه ها توسط سازمان های بیمه عنوان فرمائید.

نتیجه پیگیری خود را با جناب آقای دکتر سجادی دبیر محترم انجمن داروسازان ایران هماهنگ فرمائید.

download link

 

 

آخرین اخبار
در رسانه ها