یکشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۴۴:۰۵
لزوم توجه به افراد آسیب‌پذیر جامعه/ داروها با شیب ملایم از لیست بیمه‌ها حذف شوند
رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به حذف ۱۶۰ قلم دارو از لیست داروها اظهار داشت: بحران بیمه‌ها با رقمی که از این اقدام صرفه‌جویی می‌شود حل نخواهد شد.

محمدباقر ضیا رییس انجمن داروسازان ایران در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر خروج 160 قلم کالا از لیست بیمه ها اظهار داشت: در اجرای این سیاست لازم است حذف داروهای ارزان قیمت از لیست بیمه ها با شیب ملایم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از نکات مهمی که باید در اجرای این اقدام صورت گیرد پرهیز از افراط و تفریط است توضیح داد: هیچ سیاستی در حوزه بهداشت و درمان نباید به گونه ای تنظیم شود که موجب افزایش فسار مالی بر اقشار آسیب پذیر و کم درآمد شود.

رییس انجمن داروسازان ایراد ادامه داد: باید به این نکته توچه ویژه داشت که حذف این داروها ممکن است برای افرادی که از دزآمد بالایی برخوردار هستند مشکلاتی ایجاد نکند اما برخی افراد آسیب پذیر و قشر متوسط جامعه ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند.

ضیا تصریح کرد: اجرای این سیاست برای نظام های منظم می تواند مفید واقع شود اما مشکل سازمان های بیمه گر درحال حاضر ریشه ای تر بوده و بنظر می رسد رقمی که با اجرای این طرح صرفه جویی می شود گره ای از مشکلات بیمه ها باز نخواهد کرد.

رییس انجمن داروسازان ایران تاکید کرد: لازم است برای انجام این سیاست با شیب ملایم داروها از لیست بیمه ها حذف شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس، طی چند روز گذشته اخباری مبنی بر حذف 160 قلم داروی ارزان قیمت از لیست بیمه ها با واکنش نمایندگان مجلس و کارشناسان همراه بوده است.

آخرین اخبار
در رسانه ها