پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶:۴۱
تذکر انجمن داروسازان به سازمان امور مالیاتی
دبیر انجمن داروسازان ایران گفت: در مواقعی که بیمه‌ها بدهی داروخانه‌ها را پرداخت نمی‌کنند در محاسبات مالیاتی داروخانه‌ها ملاحظه بیشتری صورت گیرد.
مهدی سجادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: داروخانه‌ها در شرایطی هستند که دیگر توان ادامه این شرایط برای آن‌ها بسیار سخت است وقتی ممکن است در هفته های اخیر نسخ دارویی بیماران را بدون پوشش بیمه آنها ارائه کنند. 
 
وی گفت: سازمان امور مالیاتی در چنین شرایطی باید ملاحظاتی برای داروخانه ها لحاظ کند و حتی معافیت هایی برای داروخانه هائی که دچار مشکل مالی شده اند داشته باشد.
 
سجادی با بیان اینکه شرایط قیمت گذارای و سود دارو در داروخانه ها مشخص است افزود: به نظر می رسد سازمان امور مالیاتی باید با توجه به این شرایط در گرفتن مالیات از داروخانه ها دقت کند اما ما شاهد هستیم این رویکرد در سازمان امور مالیاتی نیست و در این سالیان اخیر مالیات داروخانه ها حتی چند برابر شده است.
 
وی گفت: با چنین شرایطی که بیمه ها بدهی خود را پس از 8 ماه پرداخت نکرده اند هزینه های داروخانه ها بیش از درآمد آن‌هاست.
 
دبیر انجمن داروسازان ایران افزود: داروخانه های شهرستان ها بارها گفته اند اگر بدهی بیمه ها تا پایان اسفند پرداخت نشوند چاره ای جز ارائه دارو بدون نسخه بیمه به بیماران ندارند. 
آخرین اخبار
در رسانه ها