چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۲۹:۳۰
تاخیر در پرداخت مطالبات داروخانه ها از سازمان تامین اجتماعی

بهار خجسته و نوروز باستانی سال ۹۷ را به جنابعالی و همکاران محترم تبریک عرض می نمایم . همانطوریکه حضرتعالی در جریان هستید تاخیر در پرداخت مطالبات داروخانه ها از سازمان تامین اجتماعی واقعأ توان همکاران داروساز را گرفته و آن ها را دچار چالش کرده است. مطالبات داروخانه های شهرستان بابل از اول شهریور سال ۱۳۹۶ تاکنون پرداخت نشده است . حضرتعالی می دانید که طرح پزشک خانواده در استان مازندران در حال اجرا است و این طرح نقدینگی داروخانه ها را به صفر رسانده است و از طرفی هم اطلاع دارید که داروخانه برخلاف سایر پارا کلنیک های درمانی برای ارائه خدمات درمانی به بیماران می بایست داروها را خریداری و متعهد به پرداخت آن شوند . اما عدم پرداخت سازمان های بیمه گر چالش بسیار بزرگی را برای داروخانه ها ایجاد و آن ها را مواجعه با چک برگشتی و خدشه دار شدن اعتبار کرده است و نظم و انضباط زندگی آن ها را به هم زده است. جالب این است که بسیاری از همکاران شهرستان بابل و سایر شهرستان ها خواهان رویه پرداخت ثابت از سازمان های بیمه گر هستند تا بتوانند تعهدات خودشان را بصورت منظم پشتیبانی کنند .
جناب آقای دکتر عزیز با توجه به مطالب گفته شده و نشده انتظار تمام همکاران داروساز این است که دو بیمه سلامت و تأمین اجتماعی که پوشش حداکثری ملت شریف ایران را دارند، حداقل بصورت هماهنگ حرکت کنند. اما همانطوریکه مطلع هستید بیمه سلامت تا اول آذر ماه ۱۳۹۶ را پرداخت کرده است ولی تامین اجتماعی با سه ماه عقب ماندگی از بیمه سلامت هنوز پرداختی انجام نداده است . ضمنا به اطلاع می رساند شهریور ۹۶ ، سازمان تامین اجتماعی در بسیاری از استان ها قبل از سال ۹۶ پرداخت شده است اما برای مازندران این اتفاق نیافتاده است
در خاتمه باتوجه به مطالب پیش گفت ، خواهشمند است دستور فرمایید تا هرچه سریعتر نسبت به پرداخت مطالبات معوق همکاران محترم اقدام گردد . در غیر این صورت با ادامه روند ، بدون شک ارائه خدمات از طرف داروخانه ها دچار اختلال خواهد شد .

download link

 

آخرین اخبار
در رسانه ها