شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۹:۳۲
بی‌مسئولیتی بیمه‌ها در پرداخت معوقات؛ داروخانه‌ها فلج شده‌اند
رئیس انجمن داروسازان ایران با انتقاد از بی‌مسئولیتی سازمان‌های بیمه گر در پرداخت معوقات به داروخانه‌ها گفت: متاسفانه هیچ نظمی در پرداخت بدهی بیمه ها وجود ندارد و بیمه ها مدام امروز و فردا می‌کنند. داروخانه‌ها نیز به دلیل پرداخت نکردن بدهی‌شان به شرکت‌های دارویی به شدت تحت فشار هستند و عملا فلج شده اند.

دکتر محمدباقر ضیا در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: سازمان های بیمه گر معوقات دو ماه از ابتدای سال ۹۶ را تسویه کرده اند، اما اکنون در آذرماه هستیم و دوباره هفت ماه در پرداخت معوقات تاخیر وجود دارد. برای ما سوال است چرا سازمان های بیمه گر برنامه مشخصی برای پرداخت پول ندارند تا داروخانه ها نیز به لحاظ سیستم مالی دچار مشکل نشوند.

وی ادامه داد: این روند که بیمه ها سه یا چهار ماه از معوقات شان را تسویه کنند، اما برای پرداخت های بعدی دوباره باید  به نهادهای مختلف مثل مجلس متوسل شویم و شکایت کنیم، اصلا عقلانی و منطقی نیست. به هرحال پرداختی ها باید بنحوی باشد که داروخانه ها بتوانند روی آن حساب باز کنند تا بدهی شان را به شرکت های دارویی بپردازند.

رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به این که همواره پیگیر پرداخت معوقات از سوی بیمه ها هستیم، بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده که پرداخت ماه های بعد در دستور کار است، اما تجربه نشان داده که همه این قول و قرارها باد هواست.

ضیا اظهار کرد: بیمه سلامت و بیمه نیروهای مسلح نیز از سوی دیگر اعلام کرده اند که پرداخت خردادماه را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی با اشاره به مشکلات داروخانه ها تاکید کرد: هزینه داروخانه ها بالاست و از سوی دیگر حق فنی شان نیز افزایش پیدا نکرده است تا درآمد داروخانه نیز افزایش پیدا کند. این به اعتقاد من ظلم در حق داروخانه داران است و امیدواریم بیمه ها دست از بدعهدی بردارند و به تعهدات خود عمل کنند.

آخرین اخبار
در رسانه ها