شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۱۱:۱۸
ورشکستگی زیرپوستی صنعت دارو
محمدباقر ضیا، رئیس انجمن داروسازان ایران: در طول این چند ماه، نه‌تنها اقتصاد داروخانه‌ها به نابسامانی کشانده شده است، بلکه شاهد بروز ورشکستگی زیرپوستی هستیم و این موضوعی است که علاوه بر به هم ریختن چرخه دارویی کشور، به مردم هم آسیب می‌زند.

محمدباقر ضیا، رئیس انجمن داروسازان ایران:

در طول این چند ماه، نه‌تنها اقتصاد داروخانه‌ها به نابسامانی کشانده شده است، بلکه شاهد بروز ورشکستگی زیرپوستی هستیم و این موضوعی است که علاوه بر به هم ریختن چرخه دارویی کشور، به مردم هم آسیب می‌زند.

این هشدار بسیار جدی و قریب‌الوقوع است که اگر فکری به حال مطالبات حوزه دارویی نشود، بروز کمبودهای دارویی و از دست رفتن اعتماد مردم به در دسترس بودن داروها، محتمل است.

کمبود نقدینگی در حوزه دارویی، سبب می‌شود تولید، واردات و دپوی دارو در کشور دچار اختلال شود و این به‌معنای آن است که کمبودهای دارویی حتی از مرز 300 قلم هم عبور خواهد کرد.

در شرایطی به ماه‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم که سازمان‌های بیمه‌گر، صورتحساب‌های داروخانه‌ها را تنها تا خرداد‌ماه تسویه کرده‌اند و مطالبه داروخانه‌ها از مرز 6‌ماه هم گذشته است. تأخیر پرداخت بدهی‌ها، حتی از دوره جنگ هم بیشتر شده است.

آخرین اخبار
در رسانه ها