دوشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۱۹:۴۵
پرداخت بخشی از مطالبات داروخانه‌ها از سوی سازمان بیمه سلامت
نایب رییس انجمن داروسازان ایران ضمن اشاره به پرداخت بخشی از مطالبات داروخانه‌ها از سوی سازمان بیمه سلامت گفت: این درحالیست که مطالبات داروخانه‌ها صرفا از سازمان بیمه سلامت نیست و پرداخت‌های سازمان تامین اجتماعی هنوز چند ماه از آنچه که قانون الزام کرده، عقب است.

سید علی فاطمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پرداخت مطالبات داروخانه‌ها گفت: آنچه که در این روزها شاهد آن هستیم، پرداخت صورتحساب‌های داروخانه‌ها از سوی سازمان بیمه سلامت است که در واقع بعد از رایزنی‌های بسیار و همراهی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، هرچند با تاخیر، ولی به هرحال در حال انجام است.

وی ادامه داد: امیدواریم بیمه سلامت بتواند بدهی‌های خود را تا مرزی که قانون الزام کرده، پرداخت کند. ضمن اینکه داروخانه‌های کلیه استان‌ها را به صورت همزمان در برنامه پرداخت‌های خود مورد نظر داشته باشد.

فاطمی افزود: ولی آنچه که در این میان نگران کننده است، آن است که مطالبات داروخانه‌ها صرفا از سازمان بیمه سلامت نیست و پرداخت‌های سازمان تامین اجتماعی هنوز چند ماه از آنچه که قانون الزام کرده، عقب است.

نائب رئیس انجمن داروسازان ایران افزود: رعایت منطق اقتصادی از سوی سازمان‌های بیمه‌گر، یک ضرورت است. تاخیر بیمه‌ها در پرداخت صورت حساب‌های داروخانه‌ها، انرژی و توان داروسازان را هدر داده و چالش‌های بزرگ و دردسرزایی برای ایشان ایجاد کرده است. انتظار این است که سازمان‌های بیمه‌گر، پرداخت‌های خود را به صورت منظم و منضبط ادامه دهند تا نظام اقتصادی داروخانه‌ها ازهم گسیخته نشده و توانمندی‌های داروسازان، متمرکز بر ارائه خدمات به مردم باشد.

وی تاکید کرد: سازمان‌های بیمه‌گر باید دست از تاخیر در پرداخت به داروخانه‌ها بردارند و در صورت تاخیر، همانگونه که قانون‌گذار تعیین کرده است، باید ما به ازای آن، جریمه دیرکرد پرداخت کنند

آخرین اخبار
در رسانه ها