سه‌شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۲۷:۳۲
تجلیل رییس سازمان غذا و دارو از حضور فعال انجمن داروسازان در پیگیری مطالبات داروسازان
دکتر غلامرضا اصغری رئیس سازمان غذا و دارو در سمینار تلفیق دارویی :

‍ (http://modir-robot.ir/axnegar/OyWAty7hI3geuB/6850159.jpg) رییس سازمان غذا و دارو در سمینار تلفیق دارویی :

✅ داروخانه باید محل آموزش مردم در حوزه دارو و سلامت باشد.

✅نقش داروسازان در شرایط جدید که شرایط بسیار سیالی است، باید از حالت سنتی تغییر کند و در این مسیر انجمن داروسازان می تواند و باید پیشرو باشد.

✅استفاده از پتانسیل های فضایی مجازی و دیجیتال، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است

✅سیاست های دارویی از سیاست های درمانی جدا نیست.

✅اگر تغییری در نظام درمان اتفاق می افتد،قطعا بر روی فعالیت های نظام دارویی اثر گذار خواهد بود

✅در حال حاضر نظام درمانی کشور در حال بازتعریف است و طبیعتا نظام دارویی و ماموریت های آن نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد.

تکمیلی/‍ رئیس سازمان غذا و دارو مطرح کرد:

دولت اراده خود را برای حذف یارانه ثروتمندان و قشر برخوردار افزایش دهد/ لزوم صرف هزینه یارانه متولین در راستای سلامت


دکتر غلامرضا اصغری رئیس سازمان غذا و دارو در سمینار تلفیق دارویی :

✅ کیفیت درمان بدون در نظر گرفتن نقش پزشک، پرستار و داروساز مفهومی ندارد و تقریبا تمام بیماران برای درمان نیازمند دارو هستند، به همین جهت لازم است به نقش داروسازان در نظام درمانی توجه بیشتری شود.

✅ داروساز باید با رفتار حرفه ای و برنامه های آموزشی و همچنین ارتباط برقرار کردن با افراد اثرگذار در جامعه جایگاه اجتماعی خود را ارتقاء داده و هرچه این جایگاه بیشتر ارتقاء پیدا کند داروسازان موفق تر عمل خواهند کرد.

✅  داروساز در بیمارستان ها می تواند سلامت بیمار را ارتقا دهد.

✅ داروسازان باید به جایگاه و نقش خودشان در ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه توجه ویژه داشته باشند.

✅ در حال حاضر بیماری های غیر واگیر به عنوان عامل اصلی مرگ و میر در سطح جامعه شناخته می شوند و داروسازان می توانند با آموزش نقش بسزایی در پیشگیری از بروز بیماری ها و کاهش عوارض آنها ایفا کنند.

✅ بسیاری از مردم از سبد غذایی مناسبی استفاده نمی کنند و همچنین میزان استفاده از قند و نمک در جامعه ما باعث افزایش بیماری های قلبی و عروقی شده است که داروسازان نیز می توانند با آگاهی بخشی و دادن آموزش های لازم نقش بسزایی در پیشگیری از بروز این بیماری ها و ارتقای پیش آگهی ایفا کنند.

✅ باید برای توانمندسازی داروسازان تلاش کنیم ، داروخانه ها علاوه بر خدمات دارویی باید خدمات آموزشی هم ارائه دهند و لازم است در این رابطه برای داروسازان آموزش های مناسب داشته باشیم.

✅خوشبختانه طی سالیان گذشته پیشرفت های قابل ملاحظه ای در صنعت دارو داشته ایم که سهم عمده ای از این پیشرفت ها توسط داروسازان به ثمر نشسته است. اکنون اکثر داروهای مورد نیاز کشور را خودمان تولید می کنیم که این موضوع باعث افتخار است.

✅ توجه داشته باشیم که اگر اتفاقی در نظام ارائه خدمات در کشور مانند پزشک خانواده رخ دهد تمام گروه های پزشکی تحت تاثیر قرار می گیرد و نظام دارویی باید متناسب با این امکانات وارد عرصه شود.

✅ 23 میلیون روستایی تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند و بیش از 33 میلیون نفر در کشور از خدمات درمانی رایگان استفاده می کنند، درست است که این اتفاق مشکلات زیادی را برای بیمه ها و بیمارستان ها ایجاد کرده است و پرداخت مطالبات گروه های پزشکی با تأخیر مواجه شده، اما با برنامه ریزی و مدیریت می توان این مشکلات را برطرف کرد.

✅ 23 میلیون نفر بیمه شده اند که سرانه پرداخت نمی کنند، قرار بود لااقل یارانه افرادی که درآمد بالای 5 میلیون تومان دارند، حذف شود که این اتفاق هم نیفتاد و امیدواریم که دولت این اراده را پیدا کند که با حذف یارانه این افراد، این مبالغ را برای درمان افراد نیازمند و سلامت جامعه صرف کند.

✅ امیدواریم مطالبات داروسازان و شرکت های تجهیزات پزشکی و بیمارستان ها طی ماه های آینده پرداخت شود همانطور که در طی ماه قبل بخشی از این مطالبات پرداخت شد.

 

آخرین اخبار
در رسانه ها