آخرین اخبار
داروی جدید برای سرطان پستان متاستاتیک

تایید داروی جدید برای سرطان پستان متاستاتیک

سازمان غذا و داروی آمریکا داروی Verzenio را برای درمان سرطان پستان متاستاتیک تایید کرد.
اشتراک گذاری
19 اسفند 1400
133 بازدید
نویسنده : وادی زاده
منبع : داروسازان
کد مطلب : 442

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از مدیکال ساینس، این دارو که abemaciclib هم نامیده می‌شود، برای درمان بیمارانی با گیرنده هومونHR مثبت و HER2 منفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. حدود ۷۲ درصد مبتلایان به سرطان پستان HR مثبت و HER2 منفی هستند.
داروی Verzenio راهکاری جدید برای آن دسته از بیمارانی است که به درمان‌های رایج سرطان پستان پاسخ نداده‌اند و برخلاف سایر داروها، می‌توان این دارو را در یک درمان مستقل استفاده کرد. این دارو مولکول‌هایی به نام کینازهای وابسته به سایکلین را غیر فعال می‌کند. این مولکول‌ها رشد سرطان را افزایش می‌دهند.
سرطان پستان شایع‌ترین سرطان زنان است .به رشد کنترل نشده سلول های پوشش داخلی مجرای شیری یا لوبول، سرطان پستان گفته می شود. هر پستان از ۱۵ تا ۲۰ بخش به نام لوب تشکیل شده که به صورت خوشه ای در کنار هم قرار دارند. لوب ها مجموعه ای از غدد شیری هستند. هر لوب از بخش های کوچکتری به نام لوبول تشکیل شده است. سرطانی که از لوبول آغاز شود، سرطان لوبولار نامیده می شود. سرطان پستان در زنان شایع تر است، گرچه احتمال ابتلای مردان نیز به سرطان پستان وجود دارد.
معمولا پس از تشخیص سرطان و نمونه برداری، درمان آغاز می شود که شامل پرتودرمانی، هورمون درمانی و شیمی درمانی است. در برخی موارد و درصورت عدم گسترش تومور، به تشخیص پزشک پرتودرمانی کفایت می کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *