آخرین اخبار

داروساز و حقوق دان

به موجب نص صریح جزء ۲ بند ط تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۲ حرف پزشکی و داروخانه ها و وکلا فقط مکلف به استفاده از پایانه فروشگاهی شده اند. کاملا بدیهی است که ((تکلیف به استفاده از پایانه فروشگاهی)) با ((الزام به ارسال صورتحساب الکترونیک  آنهم با هر مبلغ و نصابی)) کاملا متفاوت می باشد و […]

اشتراک گذاری
19 دی 1402
397 بازدید
کد مطلب : 1522

به موجب نص صریح جزء ۲ بند ط تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۲ حرف پزشکی و داروخانه ها و وکلا فقط مکلف به استفاده از پایانه فروشگاهی شده اند. کاملا بدیهی است که ((تکلیف به استفاده از پایانه فروشگاهی)) با ((الزام به ارسال صورتحساب الکترونیک  آنهم با هر مبلغ و نصابی)) کاملا متفاوت می باشد و نه در قانون بودجه و نه در قانون تسهیل چنین الزامی در خصوص حرف پزشکی ذکر نشده است.

نکته دوم اینکه در راستای نام این قانون که ((تسهیل تکالیف مودیان)) می باشد قانونگذار در ماده ۱۴ مکرر و تبصره ۱ آن شرایط ویژه ای را جهت تسهیل تکالیف مودیان پیش بینی نموده و به سازمان امور مالیاتی ((اختیار)) داده تا مودیان مشمول این قانون را (قانونتسهیل) را از ارسال صورتحساب الکترونیک معاف نماید که سازمان امور مالیاتی چنین اقدامی را در خصوص بقیه اشخاص حقیقی (به جز حرف پزشکی، داروخانه ها، طلا فروشان و فروشندگان مواد معدنی) انجام داده است ولی با رویکردی تبعیض آمیز با حرف پزشکی و داروخانه ها در این خصوص برخورد نموده است و آنها را از ارسال صورتحساب الکترونیک معاف نکرده است.

به عبارت دیگر صنوف دیگر که یک درصد مشکلات ما را هم ندارند با فروش سالیانه زیر ۱۸ میلیارد تومان معاف شده اند ولی داروخانه ها که تکالیف متعدد زیادی در قانون بر عهده آنها گذاشته شده و در بحث سازمانهای بیمه گر در واقع سرمایه خودشان را به دولت وام بدون بهره می دهند توسط سازمان امور مالیاتی که از ارکان دولت می باشد از ارسال صورتحساب الکترونیکی معاف نشده اند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.